قیمت روز انواع بلوک سیمانی + اندازه و ابعاد بلوک سیمانی

بلوک سیمانی یکی از پرکاربرد ترین مصالح در صنعت ساخت و ساز است که به صورت پیش ساخته است و شما می توانید آن را به راحتی از معتبرترین مرکز و تولید کننده انواع بلوک سیمانی خریداری نمایید. قابل ذکر است که در ساخت بلوک سیمانی از مواد اولیه ی خاصی استفاده میشود که رعایت میزان و اندازه آن ها تاثیر مستقیمی در کیفیت نهایی بلوک تولید شده دارد. آب، سیمان و سنگ دانه اصلی ترین مواد در ساخت بلوک سیمانی هستند.

بلوک سیمانی تک سامان هور در ابعاد و اندازه های مختلف تولید می شوند تا تمامی مشتریان بتوانند بنا به نیاز خود از آن ها استفاده کنند، ما در شرکت خود برای تولید بلوک سیمانی دیگر به روش های قدیمی اکتفا نکردیم و با بروز ترین دستگاه ها انواع بلوک سیمانی را تولید می کنیم که به صورت تمام اتوماتیک بوده و در سایز های کاملا استاندارد به عمل می آیند.

بلوک سیمانی چیست؟

بلوک سیمانی یکی از پزکاربردترین مصالح در دیوار چینی می باشد که در اندازه ها و تنوع های گوناگون در بازار عرضه می شود. مهندسان با توجه به نیاز پروژه خود می توانند بلوک مد نظرشان را انتخاب کنند. اما قبل از آن باید از ویژگی های یک اگاه باشند. این بلوک ها عموما از مخلوط شدن ماسه ، آب و سیمان در ابعاد مختلفی تولید می شود که می تواند شکل های مختلفی داشته باشد. سیمان های گوناگونی را برای این کار می توان استفاده کرد که متداول ترین نوع آنها به شرح زیر می باشد:

 • سیمان پرتلند
 • سیمان سفید
 • سیمان پوزولانی
 • سیمان آهکی و غیره

در ساخت دیوار، این بلوک ها را توسط ملات مخصوص به یکدیگر چسبانده و دیواری محکم و یکدست می سازند. در حالت کلی طول بلوک ها از میزان ارتفاعشان کمتر است اما انواع گوناگونی دارند. بلوک سیمانی یکی از مصالح پرکاربرد در دیوارچینی می باشد که انواع مختلفی دارد و بر حسب نوع دیوار مورد نظر استفاده می شود.

در این مقاله از سایت تک سامان هور ابتدا قصد داریم در مورد روش تولید، انواع بلوک و … صحبت کنیم و همچنین ابعاد بلوک سیمانی استاندارد که مناسب برای ساختمان سازی است را مشخص نماییم. در انتها می توانید با مراجعه به لینک مشخص شده با تامین کنندگان این محصول، جهت خرید تماس بگیرید.

 انواع بلوک سیمانی

بلوک سیمانی به این دلیل که در مکان های مختلف با شرایط گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد جهت راحتی مشتریان در ابعاد و اندازه های مختلف تولید می شوند و همچنین مدل های مختلف هم دارند که مشخصات و قیمت آن ها با یکدیگر متفاوت است، در ادامه ما انواع بلوک سیمانی سبک و سنگین را توضیح خواهیم داد، با ما همراه باشید.

بلوک های سنگین به دلیل داشتن وزن بالا و اندازه بزرگتر نسبت به سایر بلوک ها، اغلب در ساخت سازه های باربر، غیربابر، جداول خیابان و به عنوان قالب در آب مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی بلوک سیمانی با توجه به اندازه، وزن و مدل به چهار گروه اصلی تقسیم بندی میشوند که در زیر میتوانید آن ها را مشاهده کنید.

نوع بلوک سیمانی وزن مخصوص ظاهری (‌پس از خشک شدن)
بلوک سیمانی تک سامان رده یک ۵۰۰-۷۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب
بلوک سیمانی تک سامان رده دو ۷۰۰-۱۰۰۰کیلوگرم بر متر مکعب
بلوک سیمانی تک سامان رده سه ۱۰۰۰-۱۷۰۰کیلوگرم بر متر مکعب
بلوک سیمانی تک سامان رده چهار ۱۷۰۰-۲۰۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب

بلوک های سیمانی به طور کلی بر اساس موارد مختلفی دسته بندی می شوند که در ادامه تمامی دسته بندی رایج را به طور کامل به شما توضیح خواهیم داد.

بلوک سیمانی سنگین

در ساخت بلوک سیمانی سنگین از ماسه معمولی که برای تولید بتن کاربرد دارد استفاده می شود.این بلوک ها چگالی برابر با ۲۰۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب دارند. بلوک های سنگین به دو نوع زبر تقسیم می شوند.

 • ته باز
 • ته بسته

بلوک سیمانی نیمه سبک

این نوع از بلوک ها چگالی حدودا بین ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلوگرم برمتر مکعب دارند.

بلوک سیمانی سبک

این بلوک ها چگالی کمتر از ۱۷۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب دارند که عموما از ریزدانه های پوکه معدنی ساخته شده یا به هنگام ساخت با استفاده از واکنش های شیمیایی حباب هایی در ساختارش به وجود می آیدکه باعث سبکی سان میشود.

در ساخت نوع سبک این بلوک ها افزودنی های گوناگونی مثل پوکه معدنی و حباب هواساز مورد استفاده قرار میگیرد.اصلی ترین کاربرد این نوع از بلوک ها در سقف های تیرچه بلوک است. بلوک سیمانی سبک انواع مختفی دارد که به معروف ترین آن ها در زیر اشاره می کنیم:

 • لیکا
 • پرلیت

جالب آن است بدانید که با وجود وزن کم این بلوک ها به اندازه بلوک های عادی مقاومت خوبی دارند.همچنین بلوک های سبک خود از چند نوع مختلف تشکیل شده اند که عبارت است از:

 • رده یک: چگالی برابر با ۵۰۰ تا ۷۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب
 • رده دو: چگالی برابر ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب
 • رده سه: چگالی برابر ۱۰۰۰ تا ۱۷۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب
 • رده چهار: چگالی برابر با ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب

بلوک سیمانی صنعتی

بلوک های صنعتی نتیجه ترکیب دانه های صنعتی همراه سیمان و آب است که وزنشان کمتر از ۹۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب و کمترین میزان مقاومتشان ۳۰ کیلو گرم بر متر مربع است. بلوک صنعتی شامل بلوک هبلکس ، لیکا ،سرباره ذوب ، آهن و نوع بلوک معدنی شامل بلوک اسکوریا،پرلیت و پومیس است. اگر برایتان سوال است که میان بلوک صنعتی و عادی چه تفاوتی وجود دارد؟ باید بگوییم که نوع صنعتی خاصیت عایقی بیشتر و وزن کمتر است و جداره بلوک های توخالی ضخامت بیشتری دارد.

بلوک سیمانی معدنی

این نوع از بلوک ها حاصل اختلال آب، پوکه معدنی و سیمان است که نام دیگر آن بلوک پوکه ای است. معروفترین پوکه های معدنی مورد استفاده پوکه معدنی قروه و تبریز و پوکه معدنی پرلیت است. شاید عباراتی مانند بلوک سیمانی توپر بلوک سیمانی تو خالی به گوشتان خورده باشد.

این مصالح انواع مختلفی دارد زمانی که بلوک های سیمانی را بر حسب ظاهر تقسیم بندی کنیم بدین شکل خواهد بود.

 • توخالی باربر
 • توخالی غیر باربر
 • توپر
 • آجر بتنی

حال اگر بر حسب مکان مورد استفاده آن ها را دسته بندی کنیم بدین ترتیب خواهد بود:

 • دیواری توکار
 • نمادار
 • تیغه ای
 • ستونی
 • سقفی

بلوک سیمانی دیواری

عموما از بلوک سیمانی برای ساخت دیوار استفاده می کنند و تقریبا بیش از ۹۰ درصد این بلوک های تولید شده تنها در ساخت دیوار کاربرد دارند.

بلوک سیمانی سقفی

بلوک سیمانی سقفی یکی دیگر از مدل های این نوع سازه پیش ساخته است، در ساخت این بلوک ها طوری در نظر گرفته می شود که بلوک سیمانی سقفی از وزن کمتری برخوردار باشد ولی کیفیت و مقاوت آن بالا باشد تا بتواند وزن بسیاری را در سقف تحمل نماید.

بلوک سبک سیمانی

یکی از بهترین مدل های بلوک سیمانی که امروزه کاربرد زیادی دارد و ما حتما آن را در ساخت و ساز های مسکونی و صنعتی مشاهده میکنیم بلوک سبک است، این بلوک به این دلیل که اندازه استانداردی دارد و وزن آن نیز مناسب ساخت انواع دیوار است کاربرد های فراوانی دارد.

بلوک سیمانی سنگین

بعد از اینکه بلوک سیمانی سبک را شناختیم بهتر است با مدل بلوک سیمانی سنگین نیز آشنا شویم، این بلوک به دلیل ابعاد و اندازه های بزرگی که دارد از وزن بیشتری نیز برخوردار است و در ساخت مکان های خاصی از آن استفاده می شود.

بلوک سیمانی پلی استایرن

بلوک سیمانی پلی استایرن یکی از بلوک هایی که است که استفاده ای صنعتی دارد و شرکت ها از آن ها در انبار های خود استفاده می کنند، این بلوک سیمانی دارای خاصیت ضد حریق بوده و در مقابل انواع حرارت و آتش مقاوم است.

روش تولید بلوک سیمانی استاندارد

در تولید بلوک سیمانی در همه ای ابعاد و انواع مختلف که در قسمت های بالا آن ها را توضیح دادیم شرکت تک سامان هور از بهترین و بروز ترین دستگاه های تمام اتوماتیک استفاده می نماید تا محصول نهایی از وزن، ابعاد و کیفیت استانداردی برخور باشد و بتوان از آن در ساخت انواع و اقسام سازه ها استفاده کرد.

تولید بلوک سیمانی استاندارد

ترکیبات سازنده بلوک سیمانی

ترکیبات اصلی جهت ساخت بلوک سیمانی شامل سیمان پرتلند ماسه و اب است این ترکیبات با توجه به مقادیر از پیش تعییین شده یک دیگر ترکیب می شوند.

شایان ذکر است که گاهی مواد افزودنی دیگری برای اضافه کردن برخی از ویژه گی ها به این ترتیب اضافه می شود. پس از ساخت ترکیب باید بلوک ها را به خوبی کیورینگ (عمل آوری) کرده و در برابر عوامل مختلف جوی محافظت نمود.

عمل آوری بلوک سیمانی

کیورینگ با آب

در این حالت از آب جهت عمل آوری بلوک ها استفاده میشود که مدت این کار تقریبا حدود یکهفته زمان می برد.

کیورینگ با گرما

بلوک ها در برابر بادبزن برقی قرار میگیرند تا عمل آوری صورت بگیرد.این مورد را مد نظر داشته باشید که بلوک ها با هوای آزاد نباید برخورد کنند و مراقب باشید که رطوبت بلوک ها باید حفظ شود.

کیورینگ با بخار آب

قرار دادن بلوک در محل مخصوص عمل آوری با استفاده از بخار آب یک روش مناسب است که از نظر زمانی نیز سریع بوده و حدودا ۱ روز زمان می برد.

ابعاد بلوک سیمانی استاندارد

انواع بلوک سیمانی ساده باید به شکل مکعب مستطیل بوده و کاملا سالم و بدون نقص باشند. سطوح این محصولات باید به گونه ای باشد تا انواع اندود و ملات به سادگی به آن ها بچسبد. در ادامه ابعاد بلوک سیمانی در انواع مختلف را برای شما شرح می دهیم.

 نوع    ابعاد(سانتی متر)
 ارتفاع  عرض  طول
بلوک سیمانی بزرگ  ۲۰  ۳۰  ۴۰
بلوک سیمانی متوسط  ۲۰ ۲۰  ۴۰
 ۲۰ ۱۵  ۴۰
بلوک سیمانی کوچک  ۲۰  ۱۰  ۴۰
 ۲۰  ۸  ۴۰

بلوک سیمانی ۲۰*۲۰*۴۰

این نوع بلوک ها که در ابعاد ۲۰*۲۰*۴۰ تولید می شوند به عنوان یک بلوک معمولی هستند و بیشتر توسط عموم مردم در ساخت و ساز ها مسکونی کاربرد دارند و به به عنوان پر فروش ترین بلوک سیمانی محسوب می شوند.

بلوک سیمانی ۲۰*۳۰*۴۰

بلوک سیمانی با این ابعاد از مدل قبلی کمی بزرگ تر بوده و در ساخت دیوار های بزرگ کاربرد دارند، برای خرید بلوک سیمانی ۲۰ در ۳۰ در ۴۰ میتوانید از طریق شماره های ما با کارشناسان تک سامان هور در ارتباط باشید.

بلوک سیمانی ۲۰*۱۰*۴۰

این نوع بلوک ها بیشتر در ساخت قسمت های داخلی مجموعه ها کاربرد دارند و به این علت که از عرض کمتری نسبت به مابقی بلوک های سیمانی برخوردار هستند به عنوان مثال برای ساخت دیوار های میانی اتاق خواب و پذیرایی کاربرد دارند.

وزن بلوک سیمانی

بلوک سیمانی که از انواع مختلفی برخوردار است و در ساخت آن ها نیز از مواد و مصالح مختلفی استفاده می شود دارای وزن های مختلفی هستند، ممکن است برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که وزن بلوک سیمانی چقدر است؟ زمانی که میخواهید از بلوک سیمانی دیواری یا سقفی استفاده کنید باید حتما از وزن آن ها نیز خبردار شوید تا همه ای کار ها را مهندسی و اصولی پیش برد. در ادامه ما وزن انواع بلوک سیمانی را برای شما شرح خواهیم داد لطفا با ما همراه باشید.

 1. وزن تقریبی بلوک سیمانی سبک از ۱۰ الی ۱۳ کیلوگرم است.
 2. وزن بلوک سیمانی سنگین از ۱۸ الی ۲۰ کیلوگرم است.

در ابتدا باید بدانید که بلوک های سبک برای چه ساختمان هایی مناسب هستند؟ و سپس اقدام به انتخاب و خرید بلوک کنید.

تشریح مراحل ساخت بلوک سیمانی در کارخانه

مسئله ای که در انتخاب شرکت سازنده بلوک سبک سیمانی جهت اجرای پروژه های عمرانی باید مورد توجه قرار گیرد، میزان کیفیت مصالح تولیدی است. بلوک سبک باید علاوه بر چگالی پایین، از لحاظ صوت، حرارت، رطوبت عایق بوده و در برابر حریق تاب آوری بالایی داشته باشد.

پروسه تولید بلوک سیمانیمرحله اول: مخلوط کردن ملات

مواد به کار رفته در ساخت بلوک سبک، سیمان ، آب، مواد افزودنی و سبکدانه و پوکه های سبک می باشد. هر کدام از اجزای نامبرده توسط ماشین آلات و تسمه نقاله به سطل های ذخیره انتقال داده شده و در شرایطی به دور از رطوبت نگهداری می شوند. مقدار مورد نیاز از هر ماده، به میکسر ریخته شده و با هم در مدت زمان لازم مخلوط می شوند. مواد خشک زمانی که به خوبی با هم مختلط شد، مقدار آب مورد نیاز به آن افزوده می گردد. مواد افزودنی یا رنگدانه های مورد نیاز متناسب با شرایط اقلیمی محیط پروژه به مخلوط اضافه شده و به مدت هشت دقیقه دوباره ملات با میکسر های مخصوص چرخانده میشود.

مرحله دوم : قالب گیری مواد بلوک

در این مرحله که پس از اتمام مرحله اختلاط بلوک سبک شروع می شود، ملات روی یک نوار نقاله ریخته شده و در یک قیف مرتفع دوباره کار اختلاط از سر گرفته می شود. بتن سبک با سرعتی کنترل شده به محفظه ای بالای دستگاه بلوک زن ریخته شده و با فشار درون قالب های مخصوص بلوک زنی قرار میگیرد. بسته به بزرگی یا کوچکی دستگاه، هر مرتبه چندین بلوک در سیستم بلوک زن تولید میشود. زمانی که قالب ها پر شدند، بتن ریخته شده در قالب زیرین، توسط وزن قالب بالایی که روی حفره های قالب پایینی فرود می آید، متراکم میگردد. فشار هیدرولیکی که روی قالب اعمال میشود، کار تراکم را تکمیل میکند.

زمانی که بلوک سبک متراکم شد، به سمت پایین حرکت کرده و از دستگاه بلوک زن خارج می شود. روی یک پالت فولادی یا چوبی به صورت مسطح قرار گرفته و به وسیله تسمه نقاله ها به محل مورد نظر برای خشک شدن انتقال می یابد. در کارگاه های مجهز، جهت هرچه بهتر شدن نتیجه کار، بلوک ها از زیر برس های زبر چرخشی رد میشوند تا مواد سست که روی کار چسبیده اند، از بلوک سیمانی جدا شده و یک سطح مسطح ارائه دهند.

مرحله سوم : عمل آوری بلوک سبک

عمل آوری از مهمترین مراحلی است که یک بلوک استاندارد یا غیراستاندارد نتیجه میدهد. بلوک سبک سیمانی به سالن عمل آوری یا اتاق های مخصوص فرستاده میشوند. در آنجا طی رطوبت موجود در بلوک عمل آوری انجام می شود. بلوک ها به مدت ۲۴ ساعت در فضای محبوس و دمای ثابت نگه داشته میشوند تا عمل آوری اولیه انجام گیرد.

مرحله چهارم : کنترل کیفی

کنترل کیفیتدر شرکت های بزرگ نظارت مستمر در چرخه تولید نسبت به بلوک ها صورت می گیرد. بلوک سبک باید خواص و ویژگی های لازم را داشته باشد. مواد یا ملات ابتدا به صورت الکترونیکی وزن می شوند. آب سنگدانه ها توسط سنسورهای التراسونیک اندازه گیری شده و میزان آبی که قرار است به مخلوط اضافه گردد به صورت دقیق اندازه گیری می شود.

بعد از آنکه بلوک ها از دستگاه خارج شدند، توسط لیزر یا اپراتور بررسی شده و ارتفاع شان اندازه گیری می شود. در اطاق عمل آوری نظارت هایی صورت می گیرد، که فشار، زمان طول کشیدن چرخه و دما اندازه گیری از جمله این موارد است. در نهایت بلوک سبک سیمانی باید بدون عیب و مشکل به درستی عمل آوری شود. خرید از مراکز معتبر سبب افزایش پایداری سازه و کاهش پرت و دور ریز کار می شود.

مرحله آخر : پالت کردن بلوک ها

زمانی که بلوک سبک از کوره خارج می شود، باید روی پالت های مخصوص در ردیف و طبقات مشخص چیده شده و از هم جدا شوند. مارک شرکت سازنده و مشخصات پالت و ابعاد روی آن الصاق شده و به وسیله لیفتراک در محوطه انبار می شود تا به ۱۴ روز آن جا بمانند و پس از آن، به مشتری تحویل داده شوند.

مقایسه بلوک سبک با مصالح ساختمانی دیگر به شما کمک می کند تا با توجه به مزایا و معایب، بلوک سبک یا انواع مدل های دیگر را انتخاب و خریداری کنید.

خرید بلوک سیمانی در تهران

خرید بلوک سیمانی

خرید بلوک سیمانی با قیمتی مناسب همیشه دغدغه ای بود که همه ای کارفرما ها افرادی که قصد شروع کار ساخت و ساز را دارند بود، اما از زمانی که شرکت تک سامان هور شروع به فعالیت کرد دیگر این دغدغه بر طرف شد.

شما می توانید انواع بلوک سیمانی را بهترین قیمت و بهترین کیفیت از معتبر ترین مرکز فروش بلوک سیمانی در تهران خریداری نمایید و از آن ها استفاده کنید. ضمانت ما اعتبار و سابقه ای ما است.

همانطور که میدانید خرید مصالح از بازار بسیار سخت است چرا که باید بتوانید در میان این همه برند و تولید کننده شرکتی را بیابید که علاوه بر قیمت های مناسب و کیفیت محصولاتش مسئولیت پذیر باشد و بتواند به قول خود عمل کند و محصولات سفارش داده ای شما را در زمان مقرر آماده و ارسال کند.

قیمت روز انواع بلوک سیمانی

بلوک ها نیز مانند کالاهای دیگر در ایران، قیمت ثابتی در بازه زمانی بلند مدت ندارند و اغلب از طریق تماس تلفنی قیمت روز انواع بلوک سیمانی را بدست می آورند. از طرفی، گستره تنوع این بلوک ها به شدت زیاد است و لازم است مشتریان با آگاهی بر نوع بلوکی که می خواهند از طریق تماس تلفنی اطلاعات لازم را به دست بیاورند.

محصول وضعیت موجودی قیمت

بلوک سیمانی ۲۰-۱۹-۴۹ چهار جداره ویژه
موجود تماس بگیرید


بلوک سیمانی ۲۰-۱۷.۵-۴۹ سه جداره ویژه
موجود تماس بگیرید


بلوک سیمانی ۲۰-۱۵-۵۰ سه جداره اکو
موجود تماس بگیرید


بلوک سیمانی ۲۰-۱۵-۵۰ دو جداره اکو
موجود تماس بگیرید


بلوک سیمانی سه جداره ۲۰-۱۴.۵-۴۹ ویژه
موجود تماس بگیرید


بلوک سیمانی ۲۰-۱۴.۵-۴۹ دو جداره ویژه
موجود تماس بگیرید


بلوک سیمانی ۲۰-۱۰-۴۰ دو جداره اکو
موجود تماس بگیرید


بلوک سیمانی ۲۰-۱۰-۴۰ دو جداره ویژه
موجود تماس بگیرید


بلوک سیمانی ۲۰-۱۰-۴۰ سه جداره ویژه
موجود تماس بگیرید


بلوک سیمانی ۲۰-۱۲-۴۹ سه جداره ویژه
موجود تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enemad-logo