در مورد سیستم های بلوک زنی ( بلوک سبک ) چه میدانید؟

در مورد سیستم های بلوک زنی چه میدانید؟

یکی از اعضای مهم سازه که انتخاب آن تاثیر به سزایی در طول عمر بهینه سازه دارد، بلوک سبک میباشد. بلوک سبک عضوی باربر نیست اما وزن آن در چگونگی عملکرد اعضای باربر تاثیر گذار میباشد. بلوک در انواع مختلف تولید میشود که نوع سیمانی آن در ایران رایج تر و محبوب تر است. به دلیل در دسترس بودن و فراوان بودن مواد اولیه ای که در ساخت بلوک سیمانی استفاده می شود، قیمت آن نسبت به سایر مصالح مناسب تر میباشد. مورد دیگری که در روش ساخت این مدل بلوک جلب توجه میکند و مورد تایید سازمانهای ناظر میباشد، سوراخ های هوا در ساختار آن است. این بالش های هوا سبب جلوگیری از آلودگی صوتی و هدر رفت انرژی حرارتی میشود.

در مورد روش ساخت و سیستم بلوک زنی در ایران چه میدانید؟ روش تولید مکانیزه بلوک سبک و سرعت بالا در ساخت آن سبب پیشرفت سریع پروژه های عمرانی میشود. این عامل به صورت غیر مستقیم در کاهش هزینه ساخت پروژه و مدیریت و زمان بندی بهتر آن تاثیر گذار است.

روند تولید بلوک سبک بتنی

بسته به شکل ظاهری و ابعاد و مصالحی که در ساخت بلوک سبک و سیستم بلوک زنی استفاده میشود، هزینه خرید مصالح در شرکت های مختلف متفاوت میباشد. هر چه بلوک ساده تر و با مصالح در دسترس ساخته شود، قیمت آن مناسب تر تمام میشود. به طور کلی روند تولید بلوک سبک سیمانی، شامل چهار مرحله اصلی میباشد. ابتدا با طرح اختلاط مهندسی شده، متناسب با شرایط اقلیمی محیط، اختلاط مصالح و مواد اولیه صورت میگیرد، سپس ساخت شروع میشود. پوکه های معدنی، سیمان و آب و مواد افزودنی از جمله مواد اولیه بلوک سبک سیمانی است که وزن آن باید کمتر از ۱۷۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب باشد. مقاومت مکانیکی مصالح نیز از دیگر موارد مهمی است که حین خرید و انتخاب شرکت سازنده باید به آن توجه کنید.

مرحله دوم قالب گیری مواد است و در مراحل بعدی پخت و عمل آوری صورت گرفته و در نهایت بلوک سبک خشک شده و در پالت های مکعب شکل دسته بندی میشوند.

انواع سیستم بلوک زنی

Types of blocking systemبه طور کلی روش های ساخت بلوک سبک سیمانی، روش دستی، نیمه اتوماتیک، روش اتوماتیک و در نهایت بدون دخالت دست، به صورت تمام اتوماتیک میباشد. در ادامه به صورت مختصر در مورد روش ساخت بلوک سیمانی اطلاعاتی ارائه می گردد.

روش دستی ساخت بلوک سبک : در این روش که ارزان ترین راه است و شرکت های کوچک از آن برای تولید استفاده می کنند؛ بتن مورد نیاز با مواد اولیه به صورت دستی اختلاط شده و در قالب ها ریخته، سپس به صورت دستی لرزانده شده و برای خشک شدن در محل مناسب قرار میگیرد.

روش نیمه اتوماتیک : در روش نیمه اتوماتیک، نیروی انسانی ملات را مخلوط کرده و درون دستگاه میریزد. تفاوت این روش از ساخت بلوک سبک با روش دستی در نحوه ویبره شدن ملات و قالب گیری آن میباشد. به دلیل اینکه  ملات با دستگاه لرزانده شده و با فشار هیدرولیکی درون قالب فشرده میشود، نتیجه کار تمیزتر و سریع تر میباشد.

روش اتوماتیک تولید بلوک سبک: در روش اتوماتیک بلوک زنی، به صورت خودکار ملات با طرح اختلاط دقیق مخلوط شده و وارد چرخه تولید میشود. به دلیل حذف نیروی انسانی در روش اختلاط هیچ گونه خطایی از لحاظ فنی در ساخت رخ نخواهد داد. چهار مرحله ذکر شده به صورت اتوماتیک پیش رفته و تمامی مراحل به وسیله اپراتور مورد نظارت قرار میگیرد. در روش تمام اتوماتیک که بیشتر توسط کشورهای صنعتی که هزینه نیروی انسانی بالاست اجرا میشود، تمامی کارها توسط دستگاه انجام میشود.

تشریح مراحل ساخت بلوک سیمانی در کارخانه

مسئله ای که در انتخاب شرکت سازنده بلوک سبک سیمانی جهت اجرای پروژه های عمرانی باید مورد توجه قرار گیرد، میزان کیفیت مصالح تولیدی است. بلوک سبک باید علاوه بر چگالی پایین، از لحاظ صوت، حرارت، رطوبت عایق بوده و در برابر حریق تاب آوری بالایی داشته باشد.

مرحله اول: مخلوط کردن ملات

مواد به کار رفته در ساخت بلوک سبک، سیمان ، آب، مواد افزودنی و سبکدانه و پوکه های سبک میباشد. هر کدام از اجزای نامبرده توسط ماشین آلات و تسمه نقاله به سطل های ذخیره انتقال داده شده و در شرایطی به دور از رطوبت نگهداری میشوند. مقدار مورد نیاز از هر ماده، به میکسر ریخته شده و با هم در مدت زمان لازم مخلوط میشوند. مواد خشک زمانی که به خوبی با هم مختلط شد، مقدار آب مورد نیاز به آن افزوده می گردد. مواد افزودنی یا رنگدانه های مورد نیاز متناسب با شرایط اقلیمی محیط پروژه به مخلوط اضافه شده و به مدت هشت دقیقه دوباره ملات با میکسر های مخصوص چرخانده میشود.

مرحله دوم : قالب گیری مواد بلوک

Molding block materialدر این مرحله که پس از اتمام مرحله اختلاط بلوک سبک شروع میشود، ملات روی یک نوار نقاله ریخته شده و در یک قیف مرتفع دوباره کار اختلاط از سر گرفته میشود. بتن سبک با سرعتی کنترل شده به محفظه ای بالای دستگاه بلوک زن ریخته شده و با فشار درون قالب های مخصوص بلوک زنی قرار میگیرد. بسته به بزرگی یا کوچکی دستگاه، هر مرتبه چندین بلوک در سیستم بلوک زن تولید میشود. زمانی که قالب ها پر شدند، بتن ریخته شده در قالب زیرین، توسط وزن قالب بالایی که روی حفره های قالب پایینی فرود می آید، متراکم میگردد. فشار هیدرولیکی که روی قالب اعمال میشود، کار تراکم را تکمیل میکند.

زمانی که بلوک سبک متراکم شد، به سمت پایین حرکت کرده و از دستگاه بلوک زن خارج میشود. روی یک پالت فولادی یا چوبی  به صورت مسطح قرار گرفته و به وسیله تسمه نقاله ها به محل مورد نظر برای خشک شدن انتقال می یابد. در کارگاه های مجهز، جهت هرچه بهتر شدن نتیجه کار، بلوک ها از زیر برس های زبر چرخشی رد میشوند تا مواد سست که روی کار چسبیده اند، از بلوک سیمانی جدا شده و یک سطح مسطح ارائه دهند.

مرحله سوم : عمل آوری بلوک سبک

عمل آوری از مهمترین مراحلی است که یک بلوک استاندارد یا غیراستاندارد نتیجه میدهد. بلوک سبک سیمانی به سالن عمل آوری یا اتاق های مخصوص فرستاده میشوند. در آنجا طی رطوبت موجود در بلوک عمل آوری انجام میشود . بلوکها به مدت ۲۴ ساعت در فضای محبوس و دمای ثابت نگه داشته میشوند تا عمل آوری اولیه انجام گیرد .

مرحله چهارم : کنترل کیفی

quality controlدر شرکت های بزرگ نظارت مستمر در چرخه تولید نسبت به بلوک ها صورت میگیرد. بلوک سبک باید خواص و ویژگی های لازم را داشته باشد. مواد یا ملات ابتدا به صورت الکترونیکی وزن میشوند. آب سنگدانه ها توسط سنسورهای التراسونیک اندازه گیری شده و میزان آبی که قرار است به مخلوط اضافه گردد به صورت دقیق اندازه گیری میشود.

بعد از آنکه بلوک ها از دستگاه خارج شدند، توسط لیزر یا اپراتور بررسی شده و ارتفاع شان اندازه گیری میشود. در اطاق عمل آوری نظارت هایی صورت میگیرد، که فشار، زمان طول کشیدن چرخه و دما اندازه گیری از جمله این موارد است. در نهایت بلوک سبک سیمانی باید بدون عیب و مشکل به درستی عمل آوری شود . خرید از مراکز معتبر سبب افزایش پایداری سازه و کاهش پرت و دور ریز کار میشود.

مرحله آخر : پالت کردن بلوک ها

زمانی که بلوک سبک از کوره خارج میشود، باید روی پالت های مخصوص در ردیف و طبقات مشخص چیده شده و از هم جدا شوند. مارک شرکت سازنده و مشخصات پالت و ابعاد روی آن الصاق شده و به وسیله لیفتراک  در محوطه انبار میشود  تا به سن ۱۴ روزه تحویل برشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.